Spotkanie młodzieży w Pratulinie

Jerycho Młodych

Jerycho Młodych to coroczne, cykliczne spotkania młodzieży Diecezji Siedleckiej w Pratulinie, miejscowości skąd pochodzą błogosławieni Męczennicy Podlascy. Historia tych spotkań ma już kilkanaście lat. Czerwcowe Jerycho Młodych to doskonała okazja do podsumowania rocznej pracy formacyjnej we wspólnotach parafialnych jak również dobry czas na to, by z Bogiem i Jego błogosławieństwem rozpocząć wakacje. Jerycho Młodych jest spotkaniem tematycznym. Każdego roku, młodym towarzyszy jakiś patron, święty lub błogosławiony, obecny zazwyczaj na spotkaniu w swoich relikwiach.

Jerycho Młodych to czas słuchania konferencji, wpsólnej adoracji Najświętszego Sakramentu, wartsztatów, pracy w grupach, słuchania Słowa Bożego, udziału w koncertach, grach i zabawach. 

Jerycho pochodzi od biblijnego miasta, którego mury runęły pod wpływem dzwięku trąb. Nazwa ta ma symbolizować również burzenie murów w życiu ludzi młodych, tak aby potrafili oni wraz z Bogiem budować i umacniać na nowo swoje życie. 

Jerycho Młodych 2024

Uwierz

Jerycho Młodych 2024 odbywać się będzie w dniach 31 maja - 2 czerwca 2024 w Pratulinie.

Hasło tegorocznego spotkania nawiązuje do słów św. Pawła, wypowiedzianych przez niego do strażnika więziennego, który tracąc sens swojego życia, podjął decyzję o samobójstwie. Chcemy, abyście i Wy Młodzi Przyjaciele usłyszeli to słowo. Zapraszamy Was do niezwykłej podróży przez Wasze relacje, pasje i modlitwę, do spotkania Jezusa i uwierzenia w Niego, bo tylko On może nadać naszemu życiu sens.

Zapisz się na wydarzenie

Checie wiedzieć więcej? Zapraszamy na nasze media społecznościowe!

Znajdzicie nas na:

Facebook'u i Instagramie!

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com