Autor:

W czwartek, 9 lutego, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Przekroczyć siebie". Po styczniowej refleksji nad miejscem człowieka we współczesności, której dokonał o. Leonard Bielecki OFM, przyszedł czas na zastanowienie się nad tematem wolności.

Naszym gościem była pani Agata Rujner - doktor teologii moralnej. Mówiąc o wolności, przywoływała nauczanie Kościoła, m.in. encyklikę Jana Pawła II - "Veritatis splendor" oraz odwoływała się do doświadczenia życiowego, dzieląc się np. rozmową z byłym więźniem, który mimo sytuacji w jakiej się znalazł, odkrył prawdziwą wolności w Bogu. Pani doktor wskazała na to, że Bóg nie ogranicza naszej wolności, ale to w Nim ją, tak naprawdę, odkrywamy. Wskazała, że ograniczeniem wolności nie jest wolność drugiej osoby - tylko prawda.

Podczas spotkania nie zabrakło pytań i ożywionej dyskusji. Na koniec spotkania głos zabrał Bp Grzegorz Suchodolski, który zadał pytanie oraz odnosząc się do słów pani Agaty Rujner, przepraszał za wszystkie nieprawdziwe obrazy Boga przekazywane przez ludzi Kościoła.

Zachęcamy do obejrzenia zapisu transmisji spotkania, która była możliwa dzięki Diecezjalnej Telewizji Internetowej (kliknij ->) Faro.TV

 

fot. Michał NasiłowskiZdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com