Autor:

„Będziesz miłował bliźniego swego JAK SIEBIE SAMEGO” – wszyscy znamy to przykazanie miłości, ale rzadko zastanawiamy się nad tym, że aby wyjść z miłością do ludzi wokół nas, potrzebujemy poznać i pokochać samych siebie. Okazją ku temu było ostatnie Nocne Czuwanie Młodych w naszej kaplicy. 

Cieszymy się z obecności każdej młodej osoby, która ten wieczór spędziła z nami. Szczególnie ważna była obecność grup młodzieżowych z parafii w Międzyrzecu Podlaskim, Kąkolewnicy i Kotuniu, które razem ze swoimi księżmi opiekunami przybyły w piątek, 10 lutego, do Siedlec. 

Wyjątkowym gościem NCM-u był ks. Piotr Jarosiewicz – duszpasterz młodzieży w Diecezji Drohiczyńskiej, diecezjalny asystent KSM, ewangelizator – szczególnie popularny na TikToku. Zanim oficjalnie rozpoczęło się nasze spotkanie nagraliśmy kilka filmików z ks. Piotrem ;)

A oto linki do naszych, wspólnych tiktoków:

https://vm.tiktok.com/ZMYMnGc71/

https://vm.tiktok.com/ZMYMnC6nB/

https://vm.tiktok.com/ZMYMnuUeB/

Konferencja, którą wygłosił nasz gość, poruszyła do głębi nasze serca. Ks. Piotr zawarł w niej ogromne świadectwo tego, jak plany Pana Boga wydają się niezrozumiałe i trudne do przyjęcia, ale pójście za nimi prowadzi do niezwykłych doświadczeń. 

Obecny wśród nas był także nasz pasterz – ksiądz biskup Grzegorz Suchodolski, który w krótkim słowie przypomniał nam, że Bóg ma dla każdego człowieka indywidualny plan i nie powinniśmy z zazdrością oglądać się na bliźnich.

Zapraszamy do zapoznania się z konferencją ks. Piotra Jarosiewicza oraz słowem ks. bpa Grzegorza, dzięki nagraniu przygotowanym przez Faro.TV - kliknij.

Czymś czego jeszcze podczas Nocnych Czuwań nie doświadczyliśmy, były warsztaty, które pomogły nam zaakceptować siebie. W dwóch grupach pracowaliśmy nad tematami „Ja i wszystkie moje twarze. Jak to ogarnąć i znaleźć drogę dla siebie?” oraz „Jak stanąć po swojej stronie? Odwaga bycia sobą”.

Oczywiście tradycyjnymi i najważniejszymi momentami naszego spotkania były adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza Święta sprawowana o północy.

Zapraszamy na kolejne spotkanie już 10 marca!

 

fot. Michał NasiłowskiZdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com