Autor: Kacper

"Bóg jest miłością" - to zdanie wybrzmiało bardzo mocno podczas czwartego spotkania z cyklu "Przekroczyć siebie. Zrodzeni w sercu Boga." Ten fakt, jak i konieczność głoszenia go w kontekście ludzkiego życia bardzo mocno zaznaczał o. Tomasz Zamorski OP, kaznoadzieja z Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego w Łodzi.

Spotkanie odbyło się w środę, 19 kwietnia, w auli I Katolickiego Liceum w Siedlcach. Było transmitowane przez Diecezjalną Telewizję Internetową "Faro.TV" - zachęcamy do zapoznania się z nagraniem spotkania KLIKNIJ.

O. Tomasz prowadząc rozważania nad tematem "Co Kościół może wiedzieć o życiu?", podkreślał, że Bóg chce zbawienia człowieka, kocha każdego człowieka ogromną, indywidualną miłością - "Pan Bóg liczy do jednego".

Prelegent zaznaczał, że Bóg pragnie, aby człowiek żył na 100% - człowiek powinien dążyć do rozsmakowania w Bogu, bowiem w sercu każdego człowieka jest pragnienie poznania Boga, funkcjonuje w nas "teologalny kod źródłowy".

Bóg swoją miłość objawia człowiekowi od początku istnienia świata, mówią o tym teksty Pisma Świętego, a konieczność głoszenia tej prawdy jest zadaniem Kościoła. 

Na końcu spotkania odbyła się dyskusja, podczas której nie zabrakło pytań i refleksji ze strony publiczności. Wieczór spędzony wokół rozważań nad życiem ludzkim podsumował ksiądz biskup Grzegorz Suchodolski oraz ks. Radosław Piotrowski, który zaprosił na kolejne spotkanie z cyklu, które odbędzie się 11 maja, a prelegentem będzie pan Tomasz Samołyk.

 

 

Fot. Kamil Skorupski KRP

 Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com