Autor: Kacper

Kochani! 

Za nami wspaniały czas Jerycha Młodych 2023!

Spotkaliśmy się w Pratulinie, w dniach 9 – 11 czerwca, aby celebrować coroczne spotkanie młodzieży Diecezji Siedleckiej

Było nas blisko 700 osób! Bardzo cieszymy się z obecności każdego młodego człowieka, który uczestniczył w naszym spotkaniu!

Każdy dzień był pełen cudownych doświadczeń! Codziennie uczestniczyliśmy w Eucharystiach: w piątek naszej modlitwie przewodniczył ksiądz biskup Kazimierz Gurda, homilię wygłosił ksiądz biskup Grzegorz Suchodolski; sobotniej Mszy Świętej przewodniczył ksiądz biskup Grzegorz, był z nami bp Henryk Tomasik, Słowo głosił ks. Jakub Wąsowski; niedzielną modlitwę prowadził ks. Jacek Guz – kustosz pratulińskiego sanktuarium, homilie wygłosił ks. Paweł Broński.

Piątek był czasem na modlitwę podczas Drogi Krzyżowej, prowadzonej przez ks. Grzegorza Lisieckiego; adoracji Najświętszego Sakramentu, którą prowadził ks. Kamil Duszek. Adoracja jak i koncert uwielbienia, w wykonaniu ks. Łukasza Kałaski i zespołu Jerycho Band, jaki po niej nastąpił, były okazją do niezwykłego spotkania z Panem.  

Sobotę zaczęliśmy od wczesnego poranka modlitwą brewiarzową, następnie mieliśmy okazję uczestniczyć w szeregu warsztatów. To ogromne doświadczenie własnego rozwoju, powstawania z ograniczeń, wyruszania w nową wędrówkę. Wysłuchaliśmy konferencji znanego z działania w Internecie Księdza z osiedla ks. Rafała Główczyńskiego. Tego dnia podczas Mszy Świętej na Światowe Dni Młodzieży w Portugalii zostali posłani młodzi, którzy w lipcu wylecą na spotkanie z papieżem Franciszkiem i rówieśnikami i braćmi w wierze z całego świata. Dzień zakończył mocny koncert Luxtorpedy i dyskoteka. 

Ostatniego dnia Jerycha nie zabrakło jutrzni oraz warsztatów. Zanim jednak zakończyliśmy nasze spotkanie Mszą Świętą i wyruszyliśmy do naszych domów, mieliśmy okazję wysłuchać świadectwa znanego aktora i prezentera telewizyjnego Michała Koterskiego.

Podczas całego Jerycha mogliśmy korzystać ze strefy Chill out oraz jerychońskich: sklepiku i kawiarenki. 

Oficjalnie nasze spotkanie rozpoczęło wciągnięcie na maszt flagi Jerycha, a jej opuszczenie zamknęło nasze święto. 

Bogu niech będą dzięki za ten czas!Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com