Autor: Kacper

14 października będzie ważnym dniem dla Kościoła Siedleckiego - zwłaszcza tego "młodego". Czeka nas bowiem III Diecezjalne Forum Młodych, które - podobnie jak w ubiegłych latach - odbędzie się w Łukowie. Przedstawciele młodzieży z całej diecezji zjadą się, aby wspólnie dziękować za doświadczenie ŚDM w Lizbonie i zastanawiać się nad owocami tego czasu.

Spotkanie będzie miało charakter Diecezjalnego Dnia Dziękczynienia za Światowe Dni Młodzieży w Portugalii. Podczas Mszy Świętej uczestnicy spotkania pod przewodnictwem biskupa Grzegorza Suchodolskiego będą dziękować za dobre owoce ŚDM. Świadectwem przeżycia tego czasu podzielą się młodzi z diecezji, którzy byli obecni w lipcu i sierpniu w Portugalii na spotkaniu z papieżem Franciszkiem i młodymi katolikami z całego świata. Zaplanowano także panel dyskusyjny, w którym zaproszeniu goście i uczestnicy zastanowią się nad trudnymi sprawami dotyczącymi ŚDM, pochylą się nad kontrowersjami, które zostały zauważone w przestrzeni miedialnej w okresie przygotowań i trwania Dni oraz będą rozmawiać o tym, jaka jest dalsza droga ludzi młodych w Kościele z Lizbony, przez Rzym, po kolejne spotkanie w Korei Południowej. 

Szczegółowy program:

10:00 – Eucharystia rozpoczynająca Forum pod przewodnictwem ks. Bp. Grzegorza
Suchodolskiego - kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie
11:20 – 12:00 – godzina świadectw młodych uczestników Światowych Dni Młodzieży w
Lizbonie – aula I LO im. T. Kościuszki w Łukowie
12:00 – 14:00 – panel dyskusyjny o Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie i idei tych spotkań. Dyskusja z zaproszonymi gośćmi: 

 • Ks. Bp Grzegorz Suchodolski - biskup pomocniczy diecezji siedleckiej, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży;
 • Ks. Tomasz Koprianiuk - Dyrektor Krajowego Biura Organizacji Światowych Dni
  Młodzieży w Polsce;
 • Ewelina Adamus i Franciszek Cofta - reporterzy i prezenterzy telewizyjni w
  programach Studio Raban oraz W drodze do Lizbony – uczestnicy ŚDM-u w Lizbonie
  z ramienia TVP;
 • Kacper Kowalczyk - uczestnik ŚDM-u w grupie z naszej diecezji, członek Diecezjalnej
  Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży.
 • Dorota Abdelmoula - pracuje w Watykanie, w Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia; dziennikarka, współpracuje m.in. z Katolicką Agencją Informacyjną, rzeczniczka prasowa Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. 

14:00 – 14:30 – sprawy bieżące x. Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży

15:00 – obiad dla chętnych 

 

 

Zachęcamy do udziału - zapisy:

https://tiny.pl/c1jfxZdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com