Młodzi Świadkowie – spotkanie z historią bohaterskiej obrony krzyża w ZSR w Miętnem

Autor: Alicja

Już w najbliższy piątek, 7 czerwca, w Miętnem k. Garwolina odbędzie się Spotkanie Młodych przy Krzyżu. Swój udział zgłosiło 1200 osób, głównie uczniów szkół ponadpodstawowych z diecezji siedleckiej. Wydarzenie wpisuje się w obchody 40. rocznicy strajku młodzieży, która stanęła w obronie obecności krzyża w przestrzeni szkolnej.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża. Po zawiązaniu wspólnoty uczestnicy wezmą udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, przechodząc na teren szkoły, pod pomnik upamiętniający wydarzenia z 1984 r. Następnie na scenie za szkołą uczniowie I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach zaprezentują montaż słowno-muzyczny nt. miłości, szacunku i krzyża. Przewidziano również projekcję filmu ze wspomnieniami osoby uczestniczącej w strajku.

O 13.00 (także na terenie ZS w Miętnem) odbędzie się msza święta z udziałem biskupów siedleckich – Kazimierza Gurdy i Grzegorza Suchodolskiego, przewodniczącego Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży. Za liturgię odpowiada Diakonia Liturgiczna Ruchu Światło-Życie Diecezji Siedleckiej.

Po Eucharystii przewidziano agapę.

***

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Nieprzeciętni i Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Siedleckiej.

Patronat honorowy objęli biskup siedlecki Kazimierz Gurda i biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com